Masa izolacyjna SUEZ BituTop 2K dwuskładnikowa, grubowarstwowa, bitumiczna
przesyłka

technicznego
(TrustMate 4.9/5)
BituTop 2K to profesjonalna izolacja grubopowłokowa, która nadaje się do zastosowania zarówno w zakresie izolacji poziomej fundamentu jak i izolacji pionowej. Izolacje grubopowłokowe wykonuje się na powierzchniach płaskich i pionowych fundamentów poniżej poziomu gruntu, kiedy na działce występuje woda pod ciśnieniem hydrostatycznym*.
BituTop 2K zabezpiecza twój fundament i mury przed wnikaniem wody gruntowej oraz wody z opadów atmosferycznych. Wykonując izolację poziomą fundamentu z masy izolacyjnej BituTop 2K zyskujesz pewność, że nie zajdzie zjawisko podciągania kapilarnego, a woda i wilgoć zostaną poza obrębem budynku.
Dla wykonawcy ważną informacją jest, że BituTop 2K to materiał elastyczny, który mostkuje drobne rysy i pęknięcia, a ponadto izoluje bez spoin. Ponadto, posiada właściwości klejące, dzięki czemu nadaje się do klejenia termoizolacji. Przy równo wypełnionych spoinach, nadaje się do stosowania bezpośrednio na mur. Praca z tym materiałem jest łatwa i komfortowa, a rezultaty dające gwarancję satysfakcji.
*Ciśnienie występujące w niepłynącej, tj. znajdującej się w spoczynku cieczy, na którą działa jednorodne pole grawitacyjne, nazywamy ciśnieniem hydrostatycznym. Ciśnienie hydrostatyczne panujące w cieczy wzrasta wraz z głębokością. Oznacza to, że im wyższy słup cieczy, tym wyższe jest ciśnienie wywierane na dno zbiornika.
BituTop 2K może pełnić funkcję izolacji poziomej fundamentu bądź izolacji pionowej fundamentu. Jest to izolacja grubopowłokowa (grubowarstwowa), do izolowania przed wodą wywierającą ciśnienie hydrostatyczne. Do aplikacji używać pacy bądź metody natryskowej w minimum dwóch cyklach roboczych. Aplikować wyłącznie przy suchej pogodzie, w temperaturze otoczenia powyżej +5˚C. Składnik bitumiczny należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła mechanicznego do bitumów, aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Następnie należy stopniowo wsypywać proszek reakcyjny i mieszać, aż do dokładnego rozprowadzenia proszku. Czas mieszania powinien wynosić około 2-3 minuty.
- nasi stali klienci korzystają z materiałów SUEZ - ich skuteczność jest potwierdzona
- mają świetną wydajność na 1 m2 - oszczędzisz czas i pieniądze.
- możliwość wysyłki w każde miejsce w Polsce - otrzymasz pełne wsparcie logistyczne
- doradztwo techniczne ekspertów SUEZ - wraz z produktami damy ci wiedzę , jak ich użyć.
- spiętrzająca się woda infiltracyjna, woda pod ciśnieniem: ok. 6 - 6,5 l / m2*
- wilgoć gruntowa, nie spiętrzająca się woda infiltracyjna, woda nie wywierająca ciśnienia: ok. 4,5 - 5 l / m2*
- klejenie płyt termoizolacyjnych ok. 2 l / m2
*z uwzględnieniem szpachlowania drapanego
Przechowywać w pomieszczeniach chłodnych i suchych. Chronić przed mrozem. W oryginalnie zamkniętych pojemnikach, może być przechowywany przez 12 miesięcy.

Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jak zamontować przepust kablowy i przejście szczelne TOPWET?
Montaż przepustu kablowego i przejścia szczelnego może wydawać się skomplikowany, ale ten poradnik pokazuje, jak zrobić to krok po kroku. Praktyczne wskazówki i dokładne ujęcia pomagają uniknąć błędów i zapewnić trwałą izolację. Świetny materiał dla każdego, kto pracuje z papą termozgrzewalną!
Dach płaski – jak wykonać go dobrze? Wiedza w pigułce
Budowa dachu płaskiego wymaga solidnej wiedzy i precyzji, a ten film świetnie podsumowuje kluczowe zasady. Konkretne wskazówki, omówienie najważniejszych etapów i praktyczne porady pomagają uniknąć typowych błędów. Idealny materiał dla każdego, kto planuje lub wykonuje dach płaski!
Dysperbit – czym jest i dlaczego nie warto go stosować?
Dysperbit to popularny środek stosowany do izolacji fundamentów, jednak jego skuteczność bywa ograniczona. Na blogu SUEZ Izolacje Budowlane omówiliśmy wady tego materiału oraz przedstawiliśmy alternatywne, bardziej efektywne rozwiązania do hydroizolacji fundamentów. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć inne opcje, aby zapewnić trwałą ochronę Twojego budynku