Profil okapowy dla balkonów i tarasów z posadzkami z płytek ceramicznych RENOPLAST K301 (1 sztuka - 2mb)
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową, stosowany w systemach izolacji wykonanej z właściwej zaprawy uszczelniającej, zespolonej z posadzką ceramiczną. W skład systemu wchodzi profil prosty K301, łącznik L301 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw301/90, zewnętrzne 90° - Nz 301/90, wewnętrzne 135°-Nw 301/135, zewnętrzne 135°- Nz 301/135.
- profil tarasowy zapewniający szczelność w strefach okapowych
- skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
- odporność na korozję
- estetyczny wygląd
- podkłady cementowe
- inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność
- waga: 750 g/m
- grubość powłoki poliestrowej: 70 μm
Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane z właściwie wykonanymi dylatacjami. Wzdłuż krawędzi balkonu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu. Obniżenie można wykonać za pomocą listwy ABS (znajduje się w każdym opakowaniu) odpowiednio:
- w przypadku nowo wykonywanego podkładu cementowego poprzez wtopienie listwy ABS w świeżą zaprawę
- w przypadku związanego podkładu cementowego poprzez ułożenie na nim listwy ABS i wyrównanie podkładu do jej górnej powierzchni zaprawą wyrównawczą
Montaż rozpoczynamy od narożników. Po ich wstępnym ustawieniu zaznaczamy miejsca mocowania mechanicznego, wiercimy otwory, osadzamy koszulki kołków rozporowych i wstępnie mocujemy narożniki celem wymierzenia dalszych odcinków profili prostych. Wymierzając odcinki profili należy pamiętać o pozostawieniu przerw dylatacyjnych o szerokości około 1-2 mm między profilami i elementami stałymi budynku. Na powierzchni wykonanego wcześniej uskoku w podkładzie wzdłuż krawędzi balkonu układamy cienką warstwę z zaprawy uszczelniającej, na której osadzamy narożniki i profile proste. Należy dbać o właściwe i równe ustawienie. Po wstępnym związaniu zaprawy uszczelniającej dokręcamy wkręty osadzonych kołków rozporowych. Na wysokości przerw dylatacyjnych profili od spodu mocujemy poziomy łącznik dylatacyjny, a powstałą od góry szczelinę dylatacyjną wypełniamy elastyczną masą uszczelniającą (do stosowania na zewnątrz np. poliuretanową). Połączenia profili prostych i narożników wykonujemy za pomocą łączników L301. Styk krawędzi profilu z podkładem cementowym wzmacniamy wklejoną na zaprawie uszczelniającej taśmą wzmacniającą o szerokości min. 10 cm. W dalszej kolejności wykonujemy hydroizolację z właściwej do tych zastosowań zaprawy uszczelniającej zgodnie z informacjami zawartymi w karcie technicznej producenta. Na wykonanej warstwie hydroizolacji układamy płytki ceramiczne na odpowiedniej zaprawie klejowej (min.C2-S1)
UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury),np. szlifierki kątowej.
Ułożona posadzka powinna posiadać dylatacje o polach nie większych niż 2 x 2 mb. Minimalna szerokość spoin powinna wynosić 5 mm, a materiał wypełniający spoiny właściwy do zastosowań na tarasach i balkonach. Płytki należy dobrać w wymiarach nie większych niż 30 x 30 cm oraz o nasiąkliwości mniejszej od 3%. Posadzka powinna mieć spadek od 1,5 do 2% ukształtowany bezpośrednio na płycie konstrukcyjnej.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!