Uszczelniacz dekarski Polimerowy ICOPAL MS / 112m do listew dociskowych (290ml)
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Jednoskładnikowy uszczelniacz na bazie Polimeru MS do uszczelniania, klejenia oraz wypełniania ubytków i szczelin w pęknięciach pionowych i poziomych elementów dachowych. Trwale elastyczny, odporny na UV Polimerowy Uszczelniacz Icopal MS / 112 M do uszczelnienia styku profilu aluminiowego ze ścianą.
Icopal MS/112 M Polimerowy Uszczelniacz MS posiada przyczepność do praktycznie wszystkich rodzajów podłoży wykonanych z:
- bitumów
- betonu
- metali (w tym aluminium)
- powłok organicznych
- tworzyw sztucznych
- drewna
- szkła i innych
Utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz temperatury (wyższa temperatura poprawia przyczepność spoiwa do podłoża). Jest odporny na promieniowanie UV. Posiada doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, w szczególności w środowisku wilgotnym i gorącym, zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur (od -50ºC do +90ºC).
Szczególnie nadaje się do uszczelnienia połączeń dachu i ścian przy:
- attykach
- ogniomurach
- w systemie z Aluminiowymi Listwami Dociskowymi Icopal AL
- uszczelnienia/klejenia kołnierzy okien dachowych i świetlików
- kołnierzy kominowych
- wentylacji itp.
- uszczelnienia/klejenia dachowych elementów obwodowych (gzymsy, parapety, okapy rynny itp.)
- uszczelnienia szczelin i pęknięć na dachu
- uszczelnienia dylatacji o odkształceniu szczelin do szerokości ±25%
Zawartość jednego kartusza wystarczy do uszczelnienia ok. 7,0mb listwy AL40
Włóż kartusz uszczelniacza do aplikatora, następnie odetnij końcówkę opakowania. Wybierz rozmiar dyszy dopasowany do rozmiaru szczeliny. Oczyść powierzchnię z luźnych elementów, kurzu, piasku, tak aby była czysta. Powierzchnie zanieczyszczone olejem lub smarem należy oczyścić za pomocą rozpuszczalnika. Lekko zwilż uszczelnianą powierzchnię. Przyłóż końcówkę dyszy pod kątem 45°. Wypełnianie szczeliny pionowej należy rozpocząć od góry, powoli przesuwając aplikator w dół. W przypadku szczeliny poziomej należy przesuwać dyszę w stronę ręki, w której trzymasz uchwyt aplikatora. Wypełniaj szczelinę płynnie, tak aby nie powstawały pęcherzyki powietrza, bąbelki lub przerwy. Po nałożeniu uszczelniacza należy go wyrównać za pomocą szpachelki o odpowiedniej szerokości i kształcie.
Do czyszczenia narzędzi można użyć rozpuszczalnika (np. acetonu lub spirytusu). Nadmiar utwardzonego szczeliwa można usunąć mechanicznie. Optymalna temperatura stosowania od +5ºC do +35ºC. W przypadku stosowania w obniżonych temperaturach należy powierzchnię oczyścić z lodu i wysuszyć oraz wykonać próbę kontrolną – niskie temperatury wpływają na wydłużenie czasu utwardzenia. Może być stosowany na zawilgocone powierzchnie. Nie stosować w czasie opadów deszczu i śniegu. Uszczelniacz nie zawiera izocyjanianów, silikonów i rozpuszczalników, jest bezzapachowy. Łatwy do pokrycia farbami na bazie wody.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!